Su Alerjisi Nedir ?

Su Alerjisi Nedir ?Dünya üzerindeki yaşam neredeyse bütünüyle suya bağlıdır. İnsanın vücudunun yarısından fazlası sudan oluşmaktadır. Peki insan suya karşı alerjik olursa neler olur?

Su alerjisi çok az rastlanan bir alerji türüdür. Kişi şu ile ve hatta kendi teri ile temas ettiği zaman cildinde aşırı yanma ve kaşınma hissi oluşur.
Az rastlanan bir cilt problemi olan şu alerjisine ilişkin 30 ile 40 arasında vaka kayıtlara geçmiştir. Hastalık sürecinin tamamen bilinmemesine rağmen hastalığın suda mevcut kimyasallar, mineraller ve demire karşı aşırı duyarlılıktan kaynaklandığı düşünülmektedir. Hastanın su ile herhangi bir şekilde temas etmesi birkaç dakika ya da saatlerce süren kızarıklıkların oluşmasına neden olur. Suyun türü ve sıcaklığı da hastalığın belirtilerini etkileyebilir.
Doktorlar henüz şu alerjisine karşı etkili bir tedavi geliştirememişlerdir. Alerjisi bulunan kişi nemli şartlardan, yağmurdan ve hatta kendi ter ve göz yaşından bile kaçınmalıdır. Duşta çok uzun süre kalmamalıdır ve duş alma sıklığı en aza indirilmelidir. Ağrıları hafifletmek için Antihistamin ve Kapsaisin kremi kullanılabilir.
Kaynak: http://www.medsavailable.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir