Elma Bağırsak Kanserine İyi Geliyor

– Tüketici Hakları Derneği Samsun Şubesi Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ, elmanın bilinenden daha da yararlı bir meyve olduğunu ve sürekli tüketilmesi gerektiğini söylemektedir.

Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Dinççağ, elmanın faydalı bir meyve olduğunu ifade ederek, her öğün tüketilmesi gereken meyve olduğunu belirtti. İçerisinde birçok mineral ve vitamin bulunduran elmanın şifa kaynağı olduğunu kaydeden Dr. Dinççağ şunları söyledi:
“Elmada sadece 50 kalori vardır ve içinde bulunan petkinden dolayı doyurucudur. Zayıflamak için mükemmel bir meyvedir. Düşük kalorili olduğu için şişmanlığı önler. Kan şekeri düzeyini ve yüksek tansiyonu olumlu etkiler. Öğle yemeğinden önce yenen bir elma, bağırsakta bakterilerin çoğalıp azalmasını ayarlamada rol oynar ve bu sayede kabızlığı önler.
Elmadaki C vitamini vücudun savunma sistemini kuvvetlendirir. Bunun sonucu olarak soğuk algınlığı virüsleri vücuda giremez. Bağırsak kanserine yakalanma riskini azaltır. Yemeklerden sonra yenen elma, çoğu zaman diş fırçalamaktan daha iyi etki yapar. Çünkü elma çiğnenirken dişlerin arası çok iyi bir şekilde temizlenir. Elmadaki petkin maddesi, zararlı kolesterolü (LDL) düşürür, atardamarları koruyan faydalı kolesterolü (HDL) yükseltir.
Elmadaki etkili maddelere yeni keşfedilen “phenylalanin” de eklendi. Bu madde, vücutta bulunan ve kalbin çalışmasında destek olan Q enzimini faaliyete geçirir. Demir, C vitamini ile birleştiğinde organizma tarafından mümkün olduğunca iyi şekilde alınır. Elmada her ikisi de vardır.”

elmanın yararları,elma,elma kansere iyi geliyor,elma bağırsak kanserine iyi geliyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir